Символіка Мукачівського району

ГЕРБ МУКАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Фото без опису

     Герб являє собою щит старофранцузької форми, облямований срібною каймою. Нижня частина герба – зеленого кольору, який символізує надію, достаток, волю. Верхня чистина зеленого поля закінчується двома горами, які складають собою срібну букву «М» – Мукачівщина. В нижній частині зображено джерело срібного кольору, що символізує життєдайну силу води. Джерело б’є із золотого трилисника, що символізує багатство і родючість землі. Зелене тло перетинає по діагоналі справа наліво перев'яз синього кольору, що має асоціюватися з річкою Латорицею, яка протікає через Мукачівський район зі сходу на захід. На перев’язь — Латорицю накладено три срібні камені, що вказує на гірську (швидкоплинну) річку.

     Верхня частина герба над горами – синього кольору символізує вірність, славу, чесність. На цьому тлі, між горами, зображено три золоті зірки, які створюють сузір'я у вигляді оберненої піраміди і символізують зорі у чистому небі Мукачівщини, Боже благословення цього краю, а нижня зірка ще і дороговказну зорю на перехресті геополітичних шляхів, якими славиться туристична Мукачівщина.


ПРАПОР МУКАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Фото без опису     Прапор уособлює собою прямокутне полотнище, поділене на дві рівновеликі частини по-горизонталі. Як і у герба, використано синій колір у верхній частині і зелений у нижній. Облямований прапор, як і герб срібною каймою. У верхній лівій частині прапора, на синьому тлі зображено стилізовану літеру «М» срібного кольору і трьома золотими зірками у вигляді оберненої піраміди. Нижня зірка – восьмикутна.

 


Затверджено рішенням третьої сесії сьомого скликання районної ради 24 березня 2016 року.

Автор - Іван Степанович Шпеник.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування